Etapy wymiany okien plastikowych PCV i nie tylko

Instalowanie nowych okien jest tak kosztownym i czasochłonnym procesem, na tyle, że większość właścicieli domów przechodzi tylko raz lub dwa razy w swoim życiu. Dlatego normalne jest zastanawianie się – lub zapominanie – co dzieje się podczas procesu wymiany okna .

Uogólniona chronologia procesu wymiany zaczyna się jeszcze przed przybyciem instalatorów.

Przed przyjazdem instalatorów okien

Skontaktuj bazy ze sprzedawcą lub planistą i potwierdź datę i godzinę instalacji. Jeśli masz wyjątkowe potrzeby dotyczące niektórych okien (takich jak uratowanie antycznego okna ze szkła ołowiowego), naklej na nich notatki.

Umów się na opiekę nad zwierzętami w innym miejscu podczas procesu wymiany. Tak samo z dziećmi: małe dzieci wędrujące podczas wymiany okien nie tylko przeszkadzają, ale mogą również doznać obrażeń.

Drobne, wartościowe przedmioty powinny być zamknięte w szafce. Przenieś duże przedmioty. Zakryj duże przedmioty wartościowe, których nie można odsunąć od okien.

Wymiana okien: pierwszy dzień

Jeśli możesz wziąć wolne od pracy lub możesz pracować w domu, zrób to. Jeśli pracujesz w domu i masz biuro w domu, zapytaj, czy załoga może najpierw zająć się tym pokojem, co pozwoli ci kontynuować pracę.

Najlepszym sposobem na zarządzanie ekipą zajmującą się wymianą okien jest nie kierowanie nimi. Zaufaj firmie, którą wybrałeś, aby wykonała swoją najlepszą możliwą pracę i trzymaj się z daleka.

Zapewnienie skrzynki szczelnie zamkniętej wody butelkowanej jest często doceniane przez ekipy robocze. Ale nie oczekuje się od ciebie dostarczania posiłków ani żadnego rodzaju usług gastronomicznych.

Jeśli mają pytania, zachowuj się w zasięgu rozmowy, ale nie wskakuj. Najlepsze wyniki osiąga się, gdy członkowie zespołu roboczego mogą zwracać się do Ciebie jako zasób, bez ciągłego najeżdżania na nich.

 1. Spotkaj się z kierownikiem pracy i przejdź przez dom, przeglądając każde okno. To Twoja szansa na wyłapanie wszelkich błędów, które firma okienna popełniła podczas zamawiania okien.
 2. Jeśli jest to załoga wieloosobowa, jeden zestaw instalatorów przyniesie okna, podczas gdy inny zestaw instalatorów usuwa okna. Przejdź przez dom na własną rękę, aby upewnić się, że instalatorzy ułożyli ścierki w sposób zadowalający.
 3. Dodaj ścierki na zewnątrz, jeśli masz klomby, które chcesz zachować. Wewnątrz mogą być ustawione bariery przeciwpyłowe , ale nie jest to naprawdę konieczne, ponieważ instalacja okienna nie powoduje dużego zapylenia.
 4. W miarę kontynuowania usuwania instalacja jest kontynuowana. Obcinane są liny do ciężarów skrzydeł okiennych. Ciężarki spadają na dno kieszeni okiennej. Nowe okna są osadzone i wypoziomowane za pomocą podkładek. Na poziomie okna jest przybijany na miejsce.
 5. Ponieważ instalatorzy okresowo przenoszą stare okna na zewnątrz, stos starych okien rośnie. Jeśli oszczędzasz okna dla siebie, dobrym pomysłem jest okresowe ich odsuwanie, aby dać instalatorom przestrzeń do pracy.
 6. Instalatorzy są teraz w pełni zaangażowani w usuwanie i wymianę okien. Nie ma potrzeby nadzoru, ale zawsze dobrze jest skontaktować się z osobą prowadzącą projekt.
 7. W zależności od wielkości ekipy montażowej do końca dnia można się spodziewać usunięcia i wymiany od 12 do 15 okien. Nie chcesz, aby jakiekolwiek okna były zabite deskami. Poproś, aby każde miejsce na okno zostało zastąpione nowym oknem lub pozostawione na miejscu ze starym oknem.
 8. Nie należy zostawiać w domu żadnych narzędzi. Pokoje są czyste jak miotła. Stare okna na zewnątrz są usuwane.

Wymiana okna: drugi dzień

Wiele projektów montażu okien można wykonać w ciągu jednego dnia. Jeśli nie, praca może przeciągnąć się na drugi dzień. W większości domów średniej wielkości drugi dzień kończy proces montażu okien, z niewielką potrzebą trzeciego lub kolejnego dnia pracy.

 1. Instalatorzy przybywają wcześnie i kontynuują usuwanie i instalowanie okien.
 2. Po zakończeniu prac ekipa zajmująca się przeprowadzkami zaczyna montować zewnętrzne wykończenie okien. To zewnętrzne wykończenie lub okładzina zapewnia szczelne uszczelnienie przed warunkami atmosferycznymi. W zależności od umowy ta usługa może być opcjonalna.
 3. Dom jest czyszczony miotłą, a okna są testowane poprzez ich otwieranie i zamykanie.
 4. Często etykiety są pozostawiane na oknach, ponieważ zawierają informacje o gwarancji. Jeśli załoga usunie etykiety za Ciebie, poproś ich o zapisanie etykiet dla Ciebie.
 5. Jeśli proces wymiany okna przedłuży się do trzeciego dnia, przyczyną może być zakończenie montażu okładziny zewnętrznej. Nie musisz być obecny przy pracach zewnętrznych, ale jeśli masz czas, zawsze dobrze jest być w pobliżu.